STŘÍPKY ZE ŠKOLNÍCH LETNÍCH TÁBORŮ

15. 08. 23

Jak již to bývá na naší škole tradicí, i o letošních prázdninách jsme si v červenci užili dva školní zážitkové tábory plné dobrodružství a sportování. Od pondělí 17. července do pátku 21. července proběhl tábor na horské chatě Hanapetr. V druhém týdnu od 24. července do 28. července následoval zážitkový tábor plný výletů a pohybových  her.

První týden, na horské chatě Hanapetr  v Krkonoších se nesl v duchu celotáborové hry ,,Brána do světa her je zpět“. Hned v pondělí odpoledne jsme se dostali kouzelným tunelem do světa plných záhad, tajemství a nečekaných nástrah. Dobrodružnou cestou nás provázeli Šalamoun a Grifon. Šalamoun (nadpozemská sova), která nám po celou dobu dávala důležité rady, nápovědy, ale také těžké hádanky. Grifon, náš ochránce tábora a strážce pokladu nás zase doprovázel na dobrodružných cestách. Naším úkolem bylo získat sedm klíčů, sedm štítů a sedm mečů, díky kterým jsme získali závěrečné indicie a kouzelný prsten ke ztracenému pokladu. Bylo zapotřebí volit rozhodnutí chytře a odvážně, neboť každý měl jen tři životy. Pokud by jen jeden z nás o všechny tři životy přišel, bylo by vše ztraceno. Čekalo nás plno sportovních her, překonávání překážek, luštění rébusů a hádanek, běžeckých závodů v gladiátoru a nočních stezek odvahy. V džungli nás přepadávali domorodci a ohrožovala nebezpečná zvířata. Naštěstí jsme vše překonali, protože jsme společně spolupracovali, podporovali se navzájem a pomáhali si. Samozřejmě nechyběly zábavné večerní programy, veselé hry, diskotéka a táborák u ohně. V pátek se každý z nás mohl těšit na zasloužený poklad. Prožili jsme dny plné kouzelné atmosféry.

V druhém týdnu nás čekaly horské výlety, sportovní hry a tradiční lesní cyklovýlet za pokladem. Týden to byl vskutku pestrý. Navštívili jsme Baldův svět v Mladých Bukách, vydali jsme se na turistický výlet na Žalý a zpět pěšky přes Kněžice do Vrchlabí. Ve středu následovala cesta vlakem do Chlumce nad Cidlinou, kde jsme prožili zábavný den ve Fajnparku. Ve čtvrtek jsme cestovali na horských kolech po lesních cestách, překonávali vodní překážky, luštili rébusy, hráli pohybové hry a v závěru se dostali až pokladu. Poslední den jsme zakončili ve vrchlabském aqvaparku, kde jsme si užili všech vodních atrakcí a plavání, a poté jsme se vydali pěšky do Lánova.  

Na školních zážitkových táborech jsme společně prožili báječné letní dny plné dobrodružství, zážitků a radosti. I o prázdninách může být se školou veselo 🙂 . Děkuji všem dětem, rodičům a vedoucím za skvělou spolupráci a nezapomenutelné táborové dny.

Anita Blažejová