Šest vybojovaných medailí z Bakova

19. 10. 21

Ve středu 13. října se deset žáků naší školy zúčastnilo přespolního běhu pro žáky 1.stupně základních škol na Bakově, který pořádala Základní a Mateřská škola Dolní Branná ve spolupráci s obcí Dolní Branná. Do závodu bylo zapojeno sedm škol z Dolní Branné a Horní Branné, Černého Dolu, Kunčic, Podhůří, Lánova a Dolního Lánova.

 Děti z prvních a druhých tříd čekala trať dlouhá 500m, třetí a čtvrtou třídu 800m a pátou třídu 1 km. Jednotlivé kategorie startovaly hromadně. Našim sportovcům se velmi dařilo a získali dvě zlata, tři stříbra a jeden bronz.

V kategorii dívek 1. třída doběhala na 2. místě Bára Lehká a  v kategorii chlapců 1. třída doběhl Filip Pavliš také na 2. místě. V kategorii chlapců 3. třída získal zlato Dominik Kejzlar a na 3. místě doběhl Šimon Pavliš. V kategorii dívek 4. třída  zvítězila Anita Blažejová a 2. místo získala Adéla Lehká. Pro bramborovou medaili si v druhé třídě doběhl  Filip Čejka a ve třetí třídě Eliška Farská. Výborně běžely i Anetka Majerovičová na 5. místě a Anička Jandejsková na 7. místě.

Všem závodníkům gratulujeme za výbornou reprezentaci.

Anita Blažejová