Okresní kolo ve florbalu

16. 02. 24

 V pátek 9. února 2024 se vybraní žáci naší školy zúčastnili okresního kola ve florbalu ve sportovní hale v Hostinném. Turnaj byl pro žáky a žákyně ze 4. a 5. tříd a zúčastnilo se deset týmů. Hrálo se ve dvou skupinách po pěti týmech, každý s každým, a poté následovalo semifinále a malé a velké finále. Naše šestičlenné družstvo bylo letos složeno převážně z mladších hráčů. Polovina z nich byla mladší o dva až tři roky.

Tudíž jsme přijeli na turnaji s hlavním cílem, užít si hru a získat cenné zkušenosti do dalších let.  Jaké však bylo milé překvapení, když se nám podařilo ze čtyř zápasů tři vyhrát. Dostali jsme se z druhého místa až do semifinále. Děti bojovaly, jak nejlépe mohly. Velmi dobře bránily a využily i několik pěkných útočných akcí, ale na velké finále už to nestačilo. Nakonec hrály malé finále o třetí až čtvrté místo. I zde to vypadalo velmi nadějně, ale v druhém poločase již dětem nezbylo moc sil a nakonec jim zůstalo nepopulární bramborové umístění. Přesto jsme byli s výsledkem velmi spokojeni, protože děti dnes předvedly obrovskou bojovnost a výbornou spolupráci.

Všem zúčastněným děkujeme za výborné výkony a reprezentaci naší školy. Dále budeme pravidelně trénovat a příští rok bojovat o co nejlepší výsledek.

Naši hráči: Filip Pavliš 3. třída, Vojtěch Kapr 5. třída, Šimon Pavliš 5. třída, Štěpán Kapr 2. třída, Laura Blažejová 2. třída, Nela Doleželová 5. třída (brankařka)