Ohlédnutí za prvním školním letním kempem

18. 07. 21

Naše škola žije i o prázdninách a to doslovně. Letní prázdniny se totiž opět odehrávají v duchu společných zážitků, zábavného vzdělávání a sportovních aktivit. V červenci jsme pro žáky zajistili dva letní kempy. Zájem ze strany dětí byl obrovský. První kemp proběhl od pondělí 12. července do pátku 16. července. Druhý kemp na chatě Hanapetr nás teprve čeká a zatím mohu jenom prozradit, že budeme v rámci celotáborové hry cestovat po světě a poznávat jednotlivé kontinenty se vším všudy.

Nyní mi dovolte shrnout náš první letní kemp. Zažívali jsme skvělé dny plné dobrodružství, nevšedních zážitků nabité zábavným vzděláváním, luštěním, soutěžením, sportováním a pohybovými hrami v přírodě, cestováním včetně cyklovýletu. Týden byl velmi pestrý.

V pondělí nás čekal výlet do přírodního parku Šťastné země v Turnově. Zde si děti užily plno zábavy v herních prolézacích prvcích, trampolínách, lanovek. Navštívily dřevěnou repliku hradu Trosky a vydaly se do prožitkového lesního geoparku s naučnou stezkou s interaktivními prvky Českého ráje.

V úterý jsme se vydali do Chlumce nad Cidlinou do Fajnparku – obrovského zábavného, vzdělávacího a zážitkového parku. Prozkoumali jsme dinoprales, hmyzákov, zvířátkov. Shlédli 3D kino dinosaurů. Vyzkoušeli plážové sporty, obří trampolíny, hopsálkov, prolézací lanové cesty. Poznávali jsme zvuky dřevěných hudebních nástrojů, indiánských bubnů, stříleli z luků, řídili safari auto, koupali se v přírodním jezírku…Jedním slovem jsme si užili FAJN den ve FAJNPARKU, který však ještě nekončil. Večer se děti mohly těšit na pořádný táborák, tancování a zpívání s přespáním ve stanu.

Středa byla ve znamení deště. Ale to nám nebránilo užít si den naplno. Po vydatné snídani jsme soutěžili ve skupinkách v různých vzdělávacích hrách zaměřené na matematické a jazykové dovednosti, a poté jsme se vydali do lanovské svíčkárny Rodas. Pod vedením lektorek si děti vyrobily krásné svíčky, voskové pastelky, voňavá mýdla a koupelové soli. Další aktivity již probíhaly venku a všichni si pořádně zasoutěžili a zahráli pohybové vzdělávací hry na hřišti.

Čtvrtek proběhl opět výletně. Tentokrát jsme se vydali do Baldova světa v Mladých Bukách. Výlet to byl vskutku úžasný. Pro děti zde byly k dispozici různé prolézačky s tobogány, trampolíny, letní tubing, síťová aktrakce s vyhlídkou, přírodní bludiště, síťová loď, mini zoo, čertovská stezka a naučná stezka ,,Poznávej přírodu s Baldou“ a také vodní hřiště, v kterém si děti užily plno zábavy.

Poslední den v pátek jsme jezdili na horských kolech po lesních cestách, luštili morseovku a v závěru dne získali zasloužený poklad. A co říci na závěr? Snad jen to, že i o prázdninách může být se školou prima 😊.

Nyní se už moc těšíme na následující týden, neboť budeme prožívat dobrodružné dny na chatě Hanapetr v Krkonoších. A o tom Vám povím zase příště 😊.

Více fotek z letního kempu najdete na odkaze zde: https://jananan.rajce.idnes.cz/Letni_kemp_ZS_a_MS_Dolni_Lanov/