Ohlédnutí z báječných prázdnin ze školních táborů

14. 08. 22

Jako každým rokem, i letos jsme o letních prázdninách zorganizovali tradiční školní tábor. Zažívali jsme skvělé dny plné dobrodružství, sportování a nevšedních zážitků. Od pondělí 18. července do pátku 22. července proběhl tábor na horské chatě Hanapetr. V druhém týdnu od 25. července do 29. července následoval zážitkový tábor zaměřený na výlety po horách, pohybové hry v lese a cyklovýlet.

První týden, na horské chatě Hanapetr  v Krkonoších se nesl v duchu celotáborové hry ,,Brány do světa her“. Hned v pondělí odpoledne jsme se dostali kouzelným tunelem do světa plných záhad, tajemství a nečekaných nástrah. Dobrodružnou cestou nás provázel moudrý rádce, Šalamoun (nadpozemská sova), která nám po celou dobu dávala důležité rady, nápovědy, ale také těžké hádanky. Naším úkolem bylo získat sedm klíčů, všechny indicie k rozluštění hesel a na závěr najít ztracený poklad na tajuplném ostrově. Připadali jsme si jak figurky na deskové hře. Ale měli jsme obrovskou výhodu, neboť jsme si sami rozhodovali, kam se vydáme, jaké kroky podnikneme, jakou strategii zvolíme. Bylo zapotřebí volit rozhodnutí chytře a odvážně, neboť každý měl jen tři životy. Pokud by jen jeden z nás o všechny životy přišel, vše by bylo ztraceno. Čekalo nás plno netradičních her, překonávání překážek, luštění rébusů a hádanek, běžeckých závodů v gladiátoru a nočních stezek odvahy. Na tajuplném ostrově nás přepadávali domorodci a ohrožovala nebezpečná zvířata. Naštěstí jsme vše zvládli, protože jsme výborně spolupracovali, podporovali se navzájem a pomáhali si. Samozřejmě nechyběly zábavné večerní programy, veselé hry, diskotéka a táborák u ohně. V pátek se každý hráč mohl těšit na zasloužený poklad. Prožili jsme dny plné kouzelné atmosféry.

V druhém týdnu nás čekaly horské výlety, pohybové hry a tradiční lesní cyklovýlet za pokladem. Týden to byl vskutku nabitý. Navštívili jsme Baldův svět v Mladých Bukách, Stezku korunami stromů v Jánských Lázních, odkud se dále pokračovalo pěšky až do Čisté. Ve středu následoval výlet vlakem do Jablonce nad Jizerou, pokračovalo se autobusem do Rokytnice, odkud se šlo pěšky na vyhlídkový lesopark na Stráži. Cesta nahoru byla náročná, ale ten pohled shora, do krajiny, stál za to. Ve čtvrtek jsme se nechali vyvézt lanovkou na Růžovou horu, a dále pokračovali pěšky na Portášky na oblíbenou herní krajinu Pecka. Poslední den jsme si užili na horských kolech po lesních cestách, luštili rébusy, hráli pohybové hry a v závěru se dostali až pokladu.  

A co říci na závěr? Snad jen to, že jsme si užili báječné dny plné dobrodružství a radosti. I o prázdninách může být se školou prima. Děkuji všem dětem, rodičům a vedoucím za skvělou spolupráci a nezapomenutelné táborové dny.

Anita Blažejová

Moudré rady od Šalamouna – zhodnocení celého týdne
Moudré rady od Šalamouna