DĚTSKÝ DEN

Paní učitelka Mirka přichystala pro děti stezku s úkoly, inspirovanou knihou pana Čapka „Povídání o pejskovi a kočičce“. Děti tedy věšely prádlo, pekly dort, hledaly plačící panenky, stavěly domečky, skákaly po jedné noze, jako pejsek, který si zapíchl do nohy střep, říkaly nám, čím se myje podlaha, zpívaly písničky, zašívaly, zdobily chudou košilku, a nakonec hledaly poklad. Dětem se stezka moc líbila a úkoly je bavily, a i při tom shonu při organizaci a fotografování jsem si všímala, jak jsou děti nadšené z plnění úkolů. To je vždy ta nejlepší odměna. Jedno z dětí to zhodnotilo slovy „To byl klásný a doblý ten dětský den“ :-). Nakonec jsme měly nachystaný nanukový dort, který jsme ale dětem pro jistotu (kvůli zelné polévce k obědu:-)) daly až druhý den. Někdo pronesl, že je to nejkrásnější den ve školce. Takže více takových dní…. Paní učitelce Mirce tímto moc děkuji za pomoc při organizaci, za to, že její volný čas věnovala našim dětem a milé a pro mne osobně moc přínosné setkání.