4. MÍSTO V OKRESNÍM ATLETICKÉM TROJBOJI

V úterý 10. 5. 2022 se náš smíšený čtyřčlenný tým z naší školy v Dolním Lánově vydal společně s dalšími týmy ze školy z Lánova na okresní atletický trojboj a štafetu do Trutnova. Soutěžilo se ve třech disciplínách – ve sprintu na 50m, hodu míčkem, skoku dalekém a ve štafetě 4 x 60m. Bodovalo se dle tabulek vydaných atletickým trojbojem. Do soutěže bylo přihlášeno 15 týmů. Konkurence byla veliká.

Náš tým, ve složení dvou dívek a dvou chlapců (Anity Blažejové, Anežky Střížkové, Dominika Kejzlara a Valentýna Šmatára) skončil celkově na 4. místě. Na 2. a 3. místo zbývalo našim dětem pouhých pár bodů. V kategorii jednotlivců dívek v trojboji obsadila Anita Blažejová 2. místo, Anežka Střížková 5. místo, v kategorii chlapců vybojoval Dominik Kejzlar 9. místo a Valentýn Šmatár 11. místo. Zároveň i další týmy ze školy z Lánova výborně soutěžily a obsadily pěkné 8. místo.

Pro všechny závodníky to byla obrovská zkušenost. Všichni se jako jeden tým ze školy z Dolního Lánova a z Prostředního Lánova pravidelně a poctivě připravovali. Několik týdnů jsme společně trénovali v Lánově u školy a zaměřovali jsme se velmi intenzivně na atletické disciplíny a předávky štafet. Jsme potěšeni, že se do atletiky zapojilo i několik šikovných fotbalistů, kteří začali na naše tréninky chodit pravidelně.

Všem zúčastněným děkuji za skvělý přístup, předvedené výkony a reprezentaci lanovských škol.