Výtvarné a literární soutěže

Soutěže, kterých se účastnili žáci školy:

Listopad 2015

Olympijský běh – kresba a přání olympionikům – odeslány tři práce, podíleli se všichni žáci ze školy  (Gažiková)

Leden až duben 2016

„Pohár vědy“ korespondenční soutěž mladých vědců, účast 12 žáků 3. – 5. ročníku, 4 kola, 391 bodů ze 400 možných, celkem 5. místo v celorepublikové soutěži                                                                                                                                                                                             (Gažiková)

Březen 2016

„Požární ochrana očima dětí“ Výtvarná část – pracovali žáci 1. – 3. ročníku, odeslány tři práce, Kateřina Farská obdržela „Čestné uznání“ v okresním kole

Literární část – pracovali žáci 3. – 5. ročníku, odeslány celkem tři práce.

„Voda jako povolání“ výtvarná soutěž pod záštitou Ministerstva zemědělství. Pracovali žáci 3. – 5. ročníku. Odesláno celkem 14 prací. Dva žáci, Michal Jindřišek a Jakub Půlpán, byli oceněni čestným uznáním. Jejich práce byly vybrány z celkového počtu 1260 obrázků z celé republiky. Do úzkého výběru se dostalo 67 prací, z toho dvě z Dolního Lánova.                                                                                      (Gažiková)

„Město jako literární kulisa“ literární soutěž v rámci kampaně na podporu četby knih „Rosteme s knihou“ – pracovali žáci 3.-5. ročníku, odesláno 11 prací                                                                                                                                                                                                                       (Gažiková)

Květen 2016

„Nadace ČEZ – pohádkové narozeniny elektrárny „Dlouhé Stráně – návrh maskota“