Naše žákyně bojují o ,,zlatou tretru“ v Ostravě

V letošním roce se naše škola zúčastnila mezinárodního dětského běžeckého seriálu: ,,Čokoládové tretry“, do které bylo přihlášeno 468 škol z ČR. Ti nejlepší se přes základní a čtvrtfinálová kola dostali 19. června 2019 až do velkého mezinárodního semifinále do Ostravy. Z nichž osm nejúspěšnějších závodníků ze semifinále bude druhý den 20.6.2019  bojovat v samotném finále v hlavním programu  IAAF World Challenege Zlatá tretra Ostrava.

I přes velkou konkurenci se našich 13 žáků školy kvalifikovalo přes základní kolo do čtvrtfinále v Pardubicích, které proběhlo 4. června 2019.  Soutěžily zde mezi sebou nejrychlejší děti z Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Dvě žákyně naši školy byly obzvlášť úspěšné a umístily se na prvních dvou místech v kategorii na 100 m: Anita Blažejová (1. místo) a Anežka Střížková (2. místo). Obě postupují do velkého mezinárodního semifinále, které se bude konat 19. června 2019 v Ostravě. Budou bojovat o samotný postup do finále v hlavním programu IAAF World Cahllenege Zlatá tretra Ostrava. Našim závodnicím držíme palce a přejeme jim hodně úspěchu.

Více informací: zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *