Aktuality

NABÍDKA NA LETNÍ DRUŽINOVÝ TÁBOR – ČERVENEC 2020

1. termín: od 13. 7. do 17. 7. 2020 – příměstský tábor

2. termín: od 20. 7. do 24. 7.2020 –pobytový tábor na horské chatě Hanapetr

Podrobnosti zde:  

Nabídka_příměstský tábor

Nabídka_pobytový tábor

Předběžná přihláška

Závazná přihláška

 

DOPORUČENÝ SEZNAM VĚCÍ DO DRUŽINY

bližší informace: ZDE

OHLÉDNUTÍ ZA LETOŠNÍM TÁBOREM

Po pobytovém táboře na chatě Ferra se děti mohly v druhém týdnu těšit na družinový tábor. Tábor byl zaměřen na výlety po horách, sportovní soutěže, pohybové lesní hry, plavání i výletu na kole po lesních cestách.

V pondělí jsme sportovali a hráli pohybové hry v lese. V úterý na nás čekal výlet na Špindlerovku, odkud jsme dál pokračovali podél Bílého Labe do Špindlu. Přálo nám krásné teplé letní sluneční počasí, a tak jsme se cestou osvěžili u vodopádu a pohráli si na dětském a naučném hřišti ve Špindlerově Mlýně. Poté jsme přijeli do Lánova na zahradu k paní Nedomové, kde jsme si postavili stany, udělali táborák, zahráli večerní hry a unavený po celodenním nabitém programu usnuli ve stanech.

Ve středu ráno následoval další výlet, tentokrát do Jánských Lázní, odkud jsme pokračovali lesní cestou na Farmapark Muchomůrku. Zde se nachází přírodní dětské hřiště se spousty domácích zvířat, přírodních her a atrakcí, houpaček na stromech a kuličkové dráhy. Děti si zde užily plno zábavy a legrace.


Ve čtvrtek jsme strávili den na Benecku. Nejdříve jsme prošli Lufťákovu stezku plnou her a hádanek. Poté jsme se naobědvali na krásné horské chaťe Pohlednička, kde jsme se zároveň mohli vykoupat a zahrát si vodní hry v místním bazénu.V pátek jsme se vydali na výlet na kole po místních lesních cestách, hráli lesní hry, stavěli domečky z přírodnin a pomocí indicií a šifer našli tajný poklad. Závěr celého tábora jsme si pak zpestřili koupáním v bazénu.
Po celý týden jsme měli krásné letní sluneční počasí a mohli si tak společně užít dny plné dobrodružství a zážitků v přírodě.

Fotky k nahlédnutí: zde

 

INFORMACE K PŘÍMĚSTSKÉMU TÁBORU – 22.7. – 26. 7. 2019

Podrobné informace: zde

 

POZDRAV Z DRUŽINOVÉHO TÁBORA – CHATA FERRA

Pohádková cesta s Machem a Šebestovou

Posíláme pozdrav z družinového tábora z chaty Ferra. Hned v pondělí k večeru jsme potkali u chaty Macha a Šebestovou. Šebestová vytáhla staré kouzelné sluchátko a začala do něho mluvit:,,Prosím, my bychom se chtěli dostat do pohádek.“ Za malou chvíli se ze sluchátka ozvalo:,,Ale prosím, beze všeho, jak si račte přát.“ V tu chvíli se před námi objevil kouzelný tunel. Všichni jsme tunelem prolezli a za malou chvíli jsme se dostali do pohádek – hurá!!!

Netrvalo dlouho a kolem nás proběhl Pažout a Šebestové sluchátko sebral, začaroval pohádky a zmizel. Mach povídal: ,,Šebestová, to je malér. Co teď?“ Šebestová mu v klidu odpověděla: ,,Machu, to je jasné, musíme pohádky zachránit. Máme tu přeci děti. Oni znají pohádky nejlépe.“

A tak jsme se všichni pustili do záchrany pohádek. Pomohli jsme Budulínkovi. Na obtížné cestě plné překážek se nám podařilo najít Zlatovlásku. Dokázali jsme i zachránit zraněného mravenečka a dovést ho k panu doktorovi.

Každý den zažíváme plno dobrodružství. Za každým rohem na náš číhá překvapení. Jak to vše dopadne? Podaří se nám všechny pohádky zachránit a najít ztracené kouzelné sluchátko i s pokladem? Prozradíme příště….

18. července: Jak to dopadlo s naším ztraceným sluchátkem? Ve čtvrtek odpoledne se nám  v lese podařilo najít obrázky s tajným písmem, vyluštili jsme šifru, která nás zavedla ke třem mapám. Pomocí map jsme dokázali najít ztracené sluchátko. Za odměnu Šebestová zavolala do sluchátka a přičarovala poklad. Hurááá!!! Večer na nás ještě čekal táborák. A aby toho nebylo ještě málo, když byla černočerná tma, vydali jsme se úplně všichni na noční stezku odvahy. Zvládli jsme to !!!

 

19. července: Dnes po obědě odcházíme do Lánova. Předpokládaný návrat ke škole mezi 14:45 – 15:00 hodin. 

Fotky z tábora k dispozici: zde

Nabídka na letní družinový tábor – červenec 2019

1. termín: od 15.7. do 19.7.2019 – pobytový tábor na chatě Ferra

2. termín: od 22.7. do 26.7.2019 – příměstský tábor

Podrobnosti zde:  

Nabídka – družinový tábor  

Předběžná přihláška

Přihláška na tábor

DRUŽINOVÉ ODPOLEDNE – KLUCI V AKCI NA CHATĚ FERRA

Ve středu, 26. září 2018 od 13:00 do 18:00 hodin – se v rámci družiny zúčastníme natáčení pořadu: ,,KLUCI V AKCI“

Program: účast při natáčení televizního pořadu: ,,Kluci v akci“, zábavné herní odpoledne  s jízdou na kole a s bohatým občerstvením.

Odvoz žáků s pedagogy na chatu Ferra a zpět: zajištěno

Každý žák bude mít na akci svoje jízdní kolo a helmu.       

Žáci budou mít vhodné sportovní oblečení (prosíme, přizpůsobit oblečení aktuálnímu počasí.)

Děkujeme

Družinové odpoledne v lese

Ve čtvrtek, 20. září 2018 – družinová akce v lese

od 13:00 hodin cca do 14:40 hodin

(Lesní hry, orientace v prostoru, tvoření z přírodnin)

Lesní odpoledne je pro děti v družině a pro žáky z 4. a 5. třídy (v rámci odpoledního vyučování). Děti si můžete vyzvednout nejdříve ve 14:45 hodin.

Související obrázek

Družina – sportovní odpoledne na jízdních kolách

 V pátek, 21. září proběhne v rámci družiny jízda zručnosti s dopravními značkami na kole (koloběžce).
Zájemci, kteří se budou chtít zúčastnit, si mohou v tento den přivést do školy jízdní kolo (s dobře fungující povinnou výbavou) a helmou. V případě nepříznivého počasí bude akce přesunuta na jiný termín. Prosíme tímto rodiče, aby dětem zkontrolovali stav jízdního kola a připravili pro ně cyklistickou helmu.
Děkujeme
Bližší informace u paní vychovatelky

DOPORUČENÝ SEZNAM VĚCÍ DO DRUŽINY – ŠKOLNÍ ROK 2018/2019 

POTŘEBY DO DRUŽINY

INFORMACE K PŘÍMĚSTSKÉMU TÁBORU – 16.7. – 20.7.2018

(od 7:30 – 8:00 do 15:30 hodin), pitný režim – zajištěn

Pondělí: celodenní výlet – Mladé Buky – Baldův svět – návrat kolem 15:30 hodin (s sebou:plavky, ručník, pláštěnka, svačina a pití na celý den, menší kapesné)

Úterý: celodenní výlet – Špindlerův Mlýn, předpokládaný návrat kolem 17:00  -18:00 hodin, poté opékaní buřtů (zajištěno), pyžamová párty, přespání ve škole

Potřeby na úterý: pití a jídlo na celý den, pláštěnku, menší kapesné. Na přespání – náhradní oblečení, spacák, polštářek, karimatku, pyžamo, hygienické potřeby, ručník, jídlo na druhý den…dle domluvy.

Středa: dopolední výlet – rodinná farma Teri Horní lánov, odpoledne – sportovní hry, vodní hrátky

Čtvrtek: výlet na kole po Harteckém lese (v případě nepříznivého počasí – náhradní program), lesní hry, sportování, tvoření

Potřeby na čtvrtek: seřízené kolo, helmu, pití a jídlo na celý den, pláštěnku.

Pátek: dopolední výlet na kole po Harteckém lese, netradiční hry, sportování, hledání pokladu.

konec tábora – do 15:30 hodin

Bližší informace u paní vychovatelky

Informativní schůzka k letnímu družinovému táboru

V pátek 15. června 2018 od 16:00 hodin se ve školní družině koná informativní schůzka týkající se letního družinového tábora. Prosíme rodiče/zákonné zástupce, aby se dostavili. Bližší informace u paní vychovatelky. Děkujeme

Dopravní výchova  – jízda zručnosti

Ve středu, 30. května 2018 proběhne v rámci družiny zda zručnosti s dopravními značkami na kole (koloběžce) a závěrečný test z dopravní výchovy. Na úspěšné dětské cyklisty bude čekat družinový cyklistických průkaz. Zájemci, kteří se budou chtít zúčastnit, si mohou v tento den přivést do školy jízdní kolo (s dobře fungující povinnou výbavou) a helmou.

V případě nepříznivého počasí bude akce přesunuta na jiný termín.

Bližší informace u paní vychovatelky

DOPRAVNÍ VÝCHOVA – HRAVĚ VE DRUŽINĚ

Vážení rodiče,

 

v rámci družiny se s dětmi v květnu věnujeme dopravní výchově. Hravě si připomínáme a rozšiřujeme znalosti základních pravidel silničního provozu ( chodců, cyklistů), trénujeme dopravní značky…. Využíváme k tomu také vhodný zábavný naučný program. Během května/června se  děti mohou těšit na jízdu zručnosti s dopravními značkami na kole (koloběžce) a projít závěrečným testem z dopravní výchovy. Na úspěšné dětské cyklisty bude čekat cyklistický průkaz.

Zájemci, kteří se budou chtít zúčastnit jízdy zručnosti na kole a absolvovat kompletní nauku se zábavným závěrečným dopravním testem, si budou moc přivést do školy jízdní kolo (s dobře fungující povinnou výbavou) a s helmou. O termínu konané akce vás budeme včas informovat.

Prosíme tímto rodiče, aby dětem zkontrolovali stav jízdního kola a připravili pro ně cyklistickou helmu. Pokud budete mít zájem, můžete společně s dětmi procvičovat nauku dopravní výchovy na odkaze: zde  a dále doporučujeme podniknout rodinný výlet na kole….Přejeme, šťastnou cestu. Ať vám to šlape…..

Přihláška na letní družinový tábor – červenec 2018 ZDE

Nabídka letního družinového tábora – červenec 2018

  1. termín: od 9. července do 13. července 2018 – pobytový tábor – chata Ferra
  2. termín: od 16. července do 20. července 2018 – příměstský tábor  
  3. podrobnosti zde: Letní družinový tábor 2018_základní informace , Družinový tábor_podrobné informace

Zahájení nového školního roku – 4. září 2017

Provoz školní družiny bude zahájen v pondělí, 4. září 2017.

V tento den je družina otevřena do 13:00 hodiny.

Zápisní lístky do družiny si můžete vyzvednout u paní vychovatelky.

Doporučený seznam věcí do družiny, tělocvičny a na hřiště: zde

 

PODROBNÝ PLÁN – PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR – 17.7. – 21.7. 2017

Týdenní plán:

Pondělí: pěsí výlet do Harteckého lesa ( lesní hry, piknik, lesní tvoření) – od 8:30 – 14:00 hodin

14:00 – 15:15 – odpolední sport na školní zahradě

Úterý: celodenní výlet – Jánské lázně – Svoboda nad Úpou – Farma Muchomůrka a výstava do Krakonošova, návrat cca po 15:00 hodině

Středa: celodenní výlet – Mladé Buky – Baldův svět – návrat po 15:30 hodin (s sebou: plavky, ručník, pláštěnka, svačina a pití na celý den, menší kapesné)

Čtvrtek: výlet na kole po Harteckém lese (v případě nepříznivého počasí – náhradní program), lesní hry, sportování, tvoření, opékání vuřtů – zajištěno, pyžamová párty, přespání ve škole (v tělocvičně)

Potřeby na čtvrtek: seřízené kolo, helmu, pití a jídlo na celý den, pláštěnku, kapesné. Dále je potřeba: náhradní oblečení, spacák, polštářek, karimatku, pyžamo, hygienické potřeby, ručník, jídlo na druhý den….dle domluvy.

Pátek: netradiční hry, tvoření, sportování, hledání pokladu…cca do 15:30 hodin

Bližší informace u paní vychovatelky Blažejovové – 603 384 760

 

INFORMATIVNÍ SCHŮZKA

LETNÍ DRUŽINOVÝ TÁBOR – ČERVENEC 2017

Ve čtvrtek 22. června 2017 od 16:00 hodin se ve školní družině  koná informativní schůzka týkající se letního družinového tábora.

Prosíme rodiče dětí, kteří se zúčastní tábora, aby se dostavili.

Bližší informace u paní vychovatelky, Anity Blažejové

Děkujeme

 

 

INFORMACE K LETNÍMU DRUŽINOVÉMU TÁBORU

ČERVENEC 2017

Informace k táboru: Zde

Přihláška: Zde

 

1. září 2016 – družina otevřena do 16:00 hodin.

Provoz školní družiny bude zahájen ve čtvrtek 1. září. 2016.  Po slavnostním zahájení budou žáci přivítány ve školní družině. Žáci, kteří ten den zůstanou ve družině, prosíme, ať si ráno nahlásí oběd u paní učitelky Gažíkové. Děkujeme. Zápisní lístky do družiny si můžete vyzvednout u paní vychovatelky.

Doporučený seznam věcí do družiny, do tělocvičny a na ven: zde

Těšíme se na vás!

 

OHLÉDNUTÍ ZA LETOŠNÍM LETNÍM TÁBOREM

Informace najdete zde:  Letní družinový tábor – červenec 2016

9Náš pravěký taneček

Fotografie naleznete zde : http://www.zsmsdolnilanov.cz/2015-2016-zs/?album=9&gallery=191

Uložit

Uložit

Uložit

document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

Uložit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *